بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ (Business Coaching) چیست؟ کوچینگ کسب و کار به چه معناست؟ بیزینس کوچینگ به شما کمک می‌کند که در مدت زمان کوتاهی کسب وکار خود را رونق دهید، تفاوتی ندارد که چه کسب و کاری دارید، بیزینس کوچینگ باعث رشد و پیشرفت کسب و کار شما خواهد شد. بیزینس کوچ به صاحب کسب و کار کمک می‌کند که با درک درست و منطقی از کسب و کار خود، توانمندی‌ها و نقاط قوت کسب و کار خود را بشناسد. باید بدانید که بیزینس مشاوره کسب و کار و بیزینس شما نیست، یک بیزیس کوچ حرفه‌ای می‌تواند به خوبی در رابطه با موفقیت و رشد کسب و کار شما اطلاعاتی عالی در اختیارتان قرار دهد. اگر دوست دارید که در رابطه با کسب و کار خود بیشتر بدانید و همچنین دوست دارید نقشه راه موفقیت کسب و کار خودتان را با دستان خود بکشید، همین حالا با من (منصوره یوسفی) مدرس کوچینگ تماس بگیرید.

چرا بیزینس کوچینگ؟

دریافت مشاوره در رابطه با کسب و کار می‌تواند اثر بخشی خوبی داشته باشد، آیا تا به حال از خدمات بیزینس کوچینگ در کسب و کار خود استفاده کرده‌اید؟ یک بیزینس کوچ حرفه‌ای به رشد و موفقیت کسب و کارتان کم می‌کند. 

همه کسب و کار‌ها به کوچ نیاز دارند؟

فرقی ندارد که چه نوع کسب و کاری دارید، استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ می‌تواند باعث شود که کسب و کار شما رشد روز افزونی داشته باشد. بیزینس کوچینگ به موفقیت کسب و کار شما کمک می‌کند. با من همراه باشید. 

مشاوره بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار را می‌توان یک ابزار قدرتمند برای رسیدن به اهداف تعیین شده در یک بیزینس دانست. چندان تفاوتی نمی‌کند که موسس یک سازمان بزرگ هستید یا یک بیزینس تازه تاسیس و کوچک هستید؛ در هر صورت می‌توانید با کمک بیزینس کوچینگ کسب و کار خود را توسعه دهید. در وجود تمامی ما توانمندی‌های بزرگی وجود دارد که برای استفاده از آن‌ها در مسیر رسیدن به اهدافمان تنها کافی‌ست آن‌ها را شناسایی کرده و پرورش دهیم. یک کوچ بیزینس شخصی است که می‌تواند با مهارت‌هایی که دارد صاحبان بیزینس را به درک عمیقی از توانمندی‌هایشان برساند. با منصوره یوسفی کوچینگ را حرفه‌ای آموزش ببینید. 

پخش ویدیو
بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ چیست؟

اگر به دنبال راهکاری برای متحول کردن کسب و کار خود هستید کافی‌ست یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید تا با ده‌ها سایت و مطلبی مواجه شوید که هر یک به نحوی و با ارائه راهکارهایی ادعا می‌کنند که می‌توانند شما را در این مسیر یاری کنند. اما آیا این راهکارها مفید واقع می‌شوند؟ خیر! شرایط هر کسب و کار و حتی شرایط بیزینس‌ها در جوامع مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین این ادعا که می‌توانید با نسخه‌های از پیش تعیین شده وضعیت کسب و کارتان را بهبود ببخشید حقیقت ندارد.

تنها کسی که می‌تواند در بهبود وضعیت بیزینستان به شما کمک کند خودتان هستید. اگر می‌پرسید چگونه باید بگوییم با کمک کوچینگ بیزینس. یک کوچ بیزینس راهکارهایی کلی نگر و عمومی ارائه نمی‌کند بلکه سوالاتی از شما می‌پرسد که براساس نیازهای کسب و کارتان طراحی شده است. از دل همین سوالات راهکارهایی کشف خواهید کرد که می‌تواند وضعیت کسب و کارتان را بهبود بخشد.

کاربرد بیزینس کوچینگ

کوچینگ مدیریت کسب و کار یکی از شاخه‌های کوچینگ است. همان‌طور که از نامش پیداست مراجعان این کوچینگ افرادی هستند که یک کسب و کار، سازمان، شرکت، استارتاپ و… را مدیریت می‌کنند. کوچ مدیریت کسب و کار باید در امر مدیریت بازرگانی و کسب و کار تجربه و تخصص بالایی داشته باشد. هدف کوچینگ کسب و کار در واقع طراحی یک نقشه هدفمند است که طبق این نقشه مدیران و رهبران بتوانند ساده‌تر کسب و کار خود را مدیریت کرده و به اهدافشان دست یابند. کوچ مدیریت کسب و کار سابقه مدیریت کسب و کارهای زیادی را داشته و به خوبی چالش‌های هر بیزینسی را می‌شناسد. کوچینگ مدیریت کسب و کار پرسش محور است.

این بدین معنی نیست که یک کوچ کسب و کار قرار است مانند یک مشاور کسب و کار راهکار ارائه دهد. کوچینگ مدیریت بیزینس سعی می‌کند فرد را به درجه‌ای از توانمندی و خودباوری برساند که وی بتواند خود برای موانع پیش‌رو راهکار بیابد. کوچ‌های مدیریت کسب و کار در زمینه‌های مختلفی چون ارتباط با کارمندان، ارتباط با فروشندگان، ایجاد اعتماد به نفس، مهارت سازماندهی، بهبود عملکرد و مدیریت زمان کار می‌کنند. اگر مدیر یک کسب و کار یا استارتاپ هستید و فکر می‌کنید به تنهایی نمی‌توانید از پس چالش‌هایی که با آن مواجه می‌‎شوید بر بیایید، بهترین اقدام این است که از حضور یک مربی یا کوچ مدیریت کسب و کار در کنار خود بهره‌مند شوید.

بیزینس کوچ از ابزارهای قدرتمند برای موفقیت در کسب و کار محسوب می‌شود. بیزینس کوچ به افرادی که صاحب کسب و کار هستند کمک می‌کند تا درک بهتری از توانمندی‌ها و نقاط قابل بهبود خود داشته باشند و نسبت به اهداف شخصی و کاری آگاهی بیشتری کسب کنند.

در ابتدا یک جلسه معرفه توسط بیزینس کوچ برگذار می‌شود و در آن سوالاتی در رابطه با زندگی و کسب و کار فرد مراجعه کننده پرسیده می‌‎شود. جلسه‌ای که ممکن است تا 2 ساعت طول بکشد. این جلسه به دلیل اینکه سبک و لحن جلسات کوچینگ و نحوه همکاری بیزینس کوچ و صاحب کسب و کار مشخص می‌شود، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

  • در میان گذاشتن چالش‌ها و انتظارات با کوچ شغلی
  • تعیین اهداف قابل دستیابی و متعهد بودن به آن‌ها
  • انتخاب رشته تحصیلی
  • تغییر شغل
  • انتخاب شغل مناسب
  • افزایش رضایت شغلی
  • ایجاد انگیزه در مسیر شغلی
  • ارتقای شغلی

کوچینگ شغلی

کوچینگ شغلی چیست؟ Job Coaching یک مشارکت دو طرفه میان شما و کوچ شغلی شما است که اگر درست و اصولی صورت بگیرد، تاثیر بسزایی در موفقیت شغلیتان خواهد گذاشت. یک کوچ شغلی به مراجعه خود کمک می‌کند که تمامی توانمدی‌ها، نقاط قوت، ارزش‌ها، نیازها، خواسته‌ها و نقاط قابل بهبود خود را شناسایی کند و این فرایند تا زمان رسیدن شما به اهداف شغلی‌تان ادامه‌دار خواهد بود.

یکی از چالش‌هایی که برخی افراد در مسیر شغلی خود با آن مواجه می‌شوند این است که نمی‌دانند دقیقا در چه مسیری در حال حرکت هستند؟ آیا می‌خواهند در جایگاه شغلی فعلی‌شان باقی بمانند یا وقت آن رسیده که به ارتقای جایگاه شغلی خود فکر کنند؟ اصلا این شغل با شرایط و روحیات این فرد سازگار است یا باید به دنبال شغلی جدید برای خود باشند؟ کوچینگ شغلی به این سوالات شما پاسخ نمی‌دهد و راهکاری نیز ارائه نمی‌دهد بلکه در مسیر توانمندسازی شما تلاش می‌کند تا خودتان پاسخ تمامی سوالاتتان را پیدا کنید!

بهترین زمان برای مراجعه به کوچ شغلی چه زمانی است؟

یکی از سوالاتی که اغلب از کوچ‌ها می‌شود این است که بهترین زمان برای مراجعه به یک کوچ شغلی چه زمانی است؟ برای پاسخ به این سوال توجه داشته باشید که تمامی افراد در همه مراحل زندگی خود ممکن است با چالش‌ها و موانعی روبه‌رو شوند که این موانع آن‌ها را از ادامه مسیری که در آن در حال حرکت هستند منصرف کند.

کوچینگ به شما در پیشبرد و پیدا کردن راهی به سمت اهداف‌تان کمک می‌کند. بنابراین بیزینس کوچینگ روشی است موثر برای پیشرفت شما در حوزه کاری و افزایش سود دهی. در این مقاله به بیزنس کوچینگ می‌پردازیم و به طور کلی معنا و مفهوم آن چیست، چه کاربرد‌هایی در زندگی انسان دارد و تاثیر آن بر مراجعین را مورد بررسی قرار می‌دهیم. هم چنین بر روی کتاب‌های بیزنس کوچینگ و پی دی اف‌های کوچینگ تاملی خواهیم داشت.

بیزنس کوچینگ چیست؟

همان‌طور که در مقاله کوچینگ ذکر شده است، کوچینگ دنیای وسیعی دارد و در حوزه‌های مختلف خدمات بسیار ارزنده‌ای را ارائه می‌دهد. بیزنس کوچینگ یکی از این حوزه‌های فعالیتی کوچینگ است، که به طور خلاصه تمرکز جلسات بر روی کسب و کار مراجعین است.

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که کوچینگ بیزنس مناسب چه کسانی است؟ در پاسخ، کسانی که کسب و کار و یا بیزینسی را راه اندازی کرده اند، تمام تلاش‌شان را برای پیشرفت آن کرده و هزینه زیادی را چه از نظر زمانی و چه از نظر مالی متقبل شده‌اند، اما موفق نشده و یا احساس موفقیت نمی‌کنند. بیزنس کوچینگ در این موقعیت‌ها به کمک ایشان می‌اید و با گذروندن جلساتی مفید، سبب ارائه راه‌هایی برای حل مشکلات می‌شود که در واقع همه آن‌ها، نشات گرفته از تفکرات خود شخص است.

کاربرد بیزینس کوچینگ

تا اینجا متوجه شدید که مانند یک ورزشکار حرفه‌ای که برای پیشرفت و رسیدن به موفقیت، نیاز به مربی دارد، یک کارفرما و یا موسس کسب و کار نیز نیازمند یک مشاور و یک همراه است که در راه رسیدن به اهداف و موفقیت‌ها او را همراهی کند. بیزنس کوچ به شما کمک می‌کند تا از مشکلات‌تان مطلع شوید، هم‌چنین شما را به فکر وا می‌دارد تا راه حلی با تفکر خودتان برای آن موقعیت پیدا کنید و فرصت‌های پیشرفت را در کسب و کارتان نشان می‌دهد.

کتاب بیزنس کوچینگ

در زمینه بیزینس کوچینگ کتاب‌های بسیار زیادی منتشر شده تا شما را در راه رسیدن به اهداف‌تان راهنمایی کند. این کتاب‌ها یک همراه بسیار عالی هم در طول برگزاری جلسات و هم قبل و بعد جلسات‌تان با کوچ هستند. کتاب‌های کوچینگ بیزنیس بهترین و موثر ترین راه برای آموزش درست زندگی و پیشبرد کسب و کارها است. بنابراین سعی کنید در هر مرحله‌ای از زندگی‌تان که هستید، و نیاز به یک راهنما دارید، حتما این کتاب‌ها را بخوانید.

پی دی اف‌ بیزینس کوچینگ

در پاراگراف بالا از اهمیت کتاب‌های بیزنس کوچینگ گفته شد. پی دی اف‌های کوچینگ بیزینس (business coaching PDF) هم همانند کتاب‌ها بسیار پرکاربرد هستند. برتری پی دی اف‌ها نسبت به کتاب‌های فیزیکی این است که می‌توانید آن‌ها را همیشه و همه جا همراه خود داشته باشید و هم در سیستم و هم در گوشی‌های موبایل می‌توانید دسترسی بسیار وسیع و سریعی به انواع فایل‌های متنی داشته باشید. هم‌چنین به دلیل رواج بسیار زیاد فایل‌های کتابی در دنیای امروز، بسیاری از نویسندگان کتاب‌ها را تنها به صورت فایل و پی دی اف منتشر می‌کنند. بنابراین شما برای دسترسی به بهترین منابع و کتاب‌ها باید پی دی اف آن‌ها را بخوانید.

4.5/5 - (11 امتیاز)