کوچینگ خلاقیت

کوچینگ خلاقیت یعنی چه؟ Creative coaching چیست؟ حتما این سوال‌ها برای شما هم پیش آمده است. کوچینگ خلاقیت فرآیندی است که در آن کوچ خلاقیت شما را به نحوی هدایت می‌کند که بتوانید خلاقیت خود را شکوفا کرده و در زندگی شخصی و کار به فرد موثرتری تبدیل شوید. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن خلاقیت از یکنواختی و تکرار مکررات در مسائل خود ناراضی هستند. اما باید گفت که coach خلاقیت می‌تواند شما را از این سکون و معمولی بودن در آورد. در واقع یک کوچ خلاقیت در طط فرآیند کوچینگ با توجه به تجربه و تخصص خود، کاری خواهد کرد که شما به خود آرمانی‌تان یک گام نزدیک‌تر شوید. کوچینگ خلاقیت به شما کمک می‌کند که در مورد خود احساس بهتری داشته و با توجه به ایده پردازی و خلاقیت پرورش‌یافته خود از زندگی شخصی و کاری‌تان رضایت بیشتری داشته باشید. در این راستا منصوره یوسفی به شما در کنار شماست تا تجربه خوبی از کوچینگ خلاقیت داشته باشید. برای استفاده از خدمات کوچ خلاقیت فقط کافیست به سایت کوچینگ با منصوره یوسفی مراجعه کنید.

چرا کوچینگ خلاقیت برای همه لازم است؟

کوچینگ خلاقیت به شما در پرورش خلاقیت و قوه ایده پردازی کمک خواهد کرد. حتما می‌دانید که داشتن خلاقیت می‌تواند به راحتی، شما را از سایرین متمایز کند. به همین دلیل اگر می‌خواهید افرادی که میشناسید؛ خلاقیت و نوآوری شما در کار و زندگی شخصی را برای یکدیگر مثال بزنند. از خدمات کوچینگ و کوچ خلاقیت منصوره یوسفی بهره‌مند شوید.

کوچ خلاقیت چطور اعتماد به نفس شما را زیاد می‌کند؟

کوچینگ خلاقیت با پرورش قوه خلاقیت و نوآوری در شما، کمک می‌کند که در هر جمعی حرفی برای گفتن داشته باشید. همچنین خلاق بودن شما در محیط های مختلف کاری و اجتماعی چهره شاخصی از شما خواهد ساخت. بنابراین نگاه افراد به شخصیت جدید شما، مشخصا بر میزان اعتماد به نفس‌تان اثر داشته و آن را افزایش می‌دهد.

مشاوره کوچینگ خلاقیت

کوچینگ خلاقیت چیست و چگونه می‌توان از آن در مسیر رشد و توسعه کسب و کارها استفاده کرد؟ همان‌طور که می‌دانید خلاقیت یکی از اصلی‌ترین چاشنی‌های موفقیت در بیزینس‌های پر رقابت است. به عبارتی هر چه کسب و کاری که دارید بازار داغ و پر رقابت‌تری داشته باشد، برای موفقیت در آن زمینه باید خلاقیت بیشتری به خرج دهید. خلاقیت همیشه و همه جا در بخش‌های مختلف هر کسب و کاری کاربرد دارد. به عنوان مثال کسب و کاری که با کاهش فروش مواجه شده است با کمی خلاقیت در نحوه عرضه محصولات خود به بازار می‌تواند مجددا شاهد فروش بیشتر کالاهای خود باشد.

پخش ویدیو
کوچینگ خلاقیت چیست؟

کوچینگ خلاقیت چیست؟

با توجه به تاثیر زیادی که خلاقیت در رشد کسب و کارها دارد، نه تنها تمامی سازمان‌ها به یک واحد خلاقیت نیاز دارند بلکه همراهی یک کوچ خلاقیت نیز الزامی است. گاهی اوقات زیاده روی در به خرج دادن خلاقیت می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد. برخی از بیزینس‌ها نیز به دلیل عدم وجود هیچگونه خلاقیتی در کسب و کارشان با چالش مواجه می‌شوند. کوچینگ خلاقیت فرایندی است که در آن فرد می‌تواند بیش از پیش پی به قوه خلاقیت خود برده و از آن استفاده‌های بیشتری بکند. احتمالا شما نیز افراد زیادی را دیده باشید که ادعا می‌کنند در هیچ زمینه‌ای خلاقیت ندارند. حضور یک کوچ خلاقیت در یک سازمان یا استارتاپ می‌تواند تغییرات موثری در شیوه‌های بازاریابی، تبلیغات، فروش، عرضه و… ایجاد کند. شرکت هایی که در زمینه هنر و طراحی فعالیت می کنند، اصولا بیشتر نیاز به کوچ خلاقیت دارند. کوچ با مجموعه سلام گرافیک یکی از این نوع کوچ ها بوده است. 

کاربرد کوچینگ خلاقیت

به نظر شما استفاده از خدمات کوچینگ خلاقیت، چه کاربردی در زندگی افراد خواهد داشت؟ مهم‌ترین فایده استفاده از کوچ خلاقیت چیست؟ قبل از هر چیز جالب است بدانید که داشتن خلاقیت در افزایش احساس اعتماد به نفس و ارزشمندی افراد اثر زیادی دارد. بنابراین پرورش خلاقیت تاثیرات قابل توجهی بر عملکرد و حال خوب شما خواهد داشت. کوچینگ خلاقیت به افراد کمک می‌کند که در طی مدت کوتاهی با انجام تمرینات و برقراری جلسات مشاوره ذهن خود را به خلاقیت و ایده پردازی عادت دهند. با ذکر این توضیحات اگر به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه وظایف coach خلاقیت علاقه دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم که حداقل یک PDF کوچینگ خلاقیت را مطالعه نمایید.

استفاده از خدمات کوچینگ خلاقیت به شما کمک خواهد کرد که در هر سنی که هستید؛ خلاق بودن را تجربه کنید. همچنین به والدین نیز توصیه می‌شود که با استفاده از تجربیات کوچ خلاقیت فرزندان خود را از کودکی خلاق تربیت کنند.

آیا می توان در هر سن و جایگاه شغلی از کوچینگ خلاقیت استفاده کرد؟

کوچینگ خلاقیت و بهره‌مندی از تجربیات و تخصص coach  خلاقیت به بازه سنی خاصی محدود نمی‌شود. همچنین هر کسی با هر جایگاه شغلی می‌تواند با استفاده از خدمات کوچینگ خلاقیت با منصوره یوسفی در شغل خود نیز ارتقا یافته و پیشرفت کند.

دوره کوچینگ خلاقیت

دوره کوچینگ خلاقیت یک دوره کابردی و ویژه است. شرکت در این دوره به طور کلی برای افرادی که به فعالیت در زمینه کوچینگ و ارتباط با افراد علاقه دارند؛ توصیه می‌شود. یکی از مهم‌ترین کاربردهایی که این دوره برای علاقمندان دارد این است که مربیان با شرکت در این دوره می‌توانند علاوه بر پرورش خلاقیت در خود، در زندگی دیگران نیز تاثیرگذار باشند. به همین دلیل به اساتید، معلمان، مربیان و همه پدران و مادران توصیه می‌شود که با شرکت در دوره کوچینگ خلاقیت گام موثری در تربیت نیروهای جوان و خلاق برای جامعه بردارند. هچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید فایل پی دی اف کوچینگ خلاقیت را دانلود کنید.

کاربرد کوچینگ خلاقیت

تا به حال به مفهوم کوچینگ خلاقیت فکر کرده‌اید؟ به نظر شما یک کوچ خلاقیت چطور می‌تواند کیفیت کار شما را بهبود دهد؟ حتما شما هم در سال‌های اخیر در مورد کوچینگ و اهمیت آن زیاد شنیده‌اید. شبکه‌های اجتماعی پر شده‌اند از افرادی که خود را به عنوان کوچینگ خلاقیت معرفی می‌کنند. اما در گام نخست شما با ید با مفهوم این مسئله آشنا شوید. باید بدانید که اصلا “کوچینگ خلاقیت یعنی چی؟” اگر بخواهیم یک تعریف ساده از این نوع کوچینگ ارائه دهیم باید گفت که کوچینگ خلاقیت مجموعه ای از روش‌هاست که با استفاده از از آن‌ها فرد می‌تواند خلاقیت و نوآوری را در خود شکوفا کند. بدین ترتیب هر کسی می‌تواند با استفاده از خدمات کوچینگ خلاقیت کیفیت زندگی شخصی و کاری خود را ارتقا دهد. در کنار تعریف کوچینگ خلاقیت باید به این نکته هم توجه داشت که شما در طی این مسیر تنها نخواهید بود؛ یک کوچ خلاقیت با استفاده از تجربه و دانش خود، شما را در این راه همراهی خواهد کرد. در واقع کوچ خلاقیت شخصی است که به شما در مسیر پرورش ایده و چگونگی شکوفایی خلاقیت‌تان کمک می‌کند.

کاربرد داشتن کوچینگ خلاقیت در چیست؟

مسلما داشتن یک نفر که بتواند شما را در مسیر پروش قوه خلاقیت و ایده پردازی راهنمایی کند؛ بسیار ارزشمند خواهد بود. کوچینگ خلاقیت به شما کمک می‌کند تا از احساس رخوت و یکنواختی رهایی یابید. حتما شما هم در اطراف خود افرادی را دیده‌اید که همواره به دنبال شکوفایی خلاقیت در خود هستند اما هر راهی را که رفته‌‌اند بی فایده دیدند. شاید هم خود شما دوست داشته باشید که قوه خلاقیت و ایده‌پردازی خود را تقویت کنید تا بتوانید در محل کار جایگاه شغلی بهتری به دست آورید. و یا اینکه در بین دوستان و آشنایان خود به عنوان یک فرد خلاق و نوآور شناخته شوید. مسلما پرورش خلاقیت موضوعی نیست که بتوان یک شبه آن را عملی کرد. حتی با مطالعه یک کتاب کوچینگ خلاقیت و یا چند مطلب کوتاه در این حوزه، شما را خلاق وایده پرداز نخواهد کرد. این یک مسیر طولانی است که لازم است در آن استمرار داشته و خستگی ناپذیر باشید. اما این را بدانید که اگر یک کوچ خلاقیت شما را در این راه همراهی کند، مسیر پروش فوه خلاقیت شما بسیار هموار تر خواهد شد و در مدت کوتاه تری به نتیجه دلخواهتان می‌رسید.

دانلود کتاب کوچینگ خلاقیت

مطالعه کتاب کوچینگ خلاقیت چقدر می‌تواند راهگشای شما در مسیر “خلاق شدن” باشد؟ همانطور که در قسمت قبل ذکر شد؛ رشد خلاقیت به هیچ وجه یک فرآیند یک شبه و آنی نیست. اگر می‌خواهید در این مسیر گام بردارید خواندن کتاب در این حوزه به شما کمک شایانی خواهد کرد. حتما دیده‌اید که بسیاری از افراد از نداشتن خلاقیت و یا کمبود آن در انجام امور شخصی و کاری‌شان شکایت دارند. اما چند نفر از آن‌ها تا به حال یک کتاب کوچینگ خلاقیت را مطالعه کرده‌‌اند؟ برای انجام هر کاری بهتر است خود را در فضای همان کار قرار دهیم؛ اگر علاقه دارید که خلاقیت خود را پروش دهید بهتر است که علاوه بر استفاده از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های کوچ خلاقیت، با مطالعه کتاب‌های مفید در این حوزه، ذهنتان را بیشتر در این فضا قرار دهید. به همین منظور در ادامه چند کتاب مفید و کاربردی در حوزه کوچینگ خلاقیت را به شما معرفی می‌کنیم.

دانلود PDF کوچینگ خلاقیت

در قسمت قبل در مورد اهمیت مطالعه کتاب کوچینگ خلاقیت صحبت کردیم. اما اگر شما هنوز در ابتدای راه هستید، استفاده از فایل‌های PDF رایگان کوچینگ خلاقیت بسیار راه گشا خواهد بود. فایل‌های پی دی اف اغلب کلیات موضوع را بیان می‌کنند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید مسیر کلی را درک کنید. بنابراین اگر شما هم علاقه مند هستید که با کمک کوچینگ خلاقیت رشد کاری و شخصی خود را به وضوح مشاهده کنید؛ در همین صفحه به فایل PDF کوچینگ خلاقیت را به صورت رایگان دانلود کنید.

4.2/5 - (14 امتیاز)