کوچینگ مالی

به راهی برای افزایش درآمد فکر می‌کنید؟ چرا از کوچینگ مالی کمک نمی‌گیرید؟! من به عنوان یک مربی کوچینگ قرار نیست راه‌های کسب درآمد را به شما نشان دهم؛ بلکه در کوچینگ ثروت این خود شما هستید که با تغییر الگوهای فکریتان راجع‌به کسب پول و ثروت می‌توانید به درآمدی برسید که انتظارش را دارید. من معتقدم نگرش ما نسبت به پول و ثروت همان چیزی است که می‌تواند شما را ثروتمندتر کند. ممکن است فکر کنید با کمک کوچینگ عملکرد نیز می‌توانید سطح عملکرد خود را در فعالیت‌هایی که به درآمدزایی و کسب ثروت مرتبط است را بهبود بخشید؛ اما کوچینگ مالی منحصرا بر روی تغییر چارچوب‌های ذهنی شما راجع‌به کسب مال تمرکز می‌کند.

مشاوره کوچینگ مالی

کوچینگ مالی چیست؟ کوچینگ مالی چه مزیت‌‌هایی با خود به همراه دارد؟ آیا همه افراد نیاز است که در رابطه با کوچینگ مالی اطلاعات داشته باشند؟ یک کوچ مالی باید چه اطلاعاتی داشته باشد؟ منصوره یوسفی مربی کوچ، اطلاعات کاملی در رابطه با کوچینگ مالی در این ویدیو خواهد داد، دیدن این ویدیو کوچینگ مالی را از دست ندهید. 

پخش ویدیو

کوچینگ ثروت چیست؟

یکی از انواع مدل‌های کوچینگ، کوچینگ ثروت یا کوچینگ مالی است. این حوزه از کوچینگ بر مبنای تغییر نگرش افراد نسبت به پول، ثروت و دارایی کار می‌‌کند. کوچینگ مالی نسبت به دیگر مدل‌های کوچینگ کمتر شناخته شده است. چراکه اغلب افراد سعی می‌کنند با کمک کوچ عملکرد یا کوچ کسب و کار درآمدزایی خود را افزایش دهند. کوچینگ مالی به صورت تخصصی‌تری در زمینه کسب مال و ثروت تمرکز دارد. اینکه کوچینگ مالی یک زیرشاخه جدیدی از کوچینگ است به این معنا نیست که مفهومی پیچیده است. یک کوچ مالی کمک می‌کند تا فرد با توجه به نگرش و برداشت خود از ثروت، تلاش کرده و به میزان ثروتی که می‌خواهد برسد.

موثرترین اقدامی که یک کوچ مالی انجام می‌دهد کمک به تغییر افکار و احساسات شما نسبت به مسائل مالی است چراکه همه چیز پیش از آنکه در دنیای خارج رخ دهد، ابتدا در ذهن شما شکل می‌گیرد. بنابراین برای رسیدن به ثروت یا هر چیز دیگری در زندگی ابتدا باید الگوهای ذهنی خود را اصلاح کنید. کوچینگ ثروت کمک می‌کند که فرد به لایه‌های عمیق‌تر خود دست یابد. با تکنیک‌های کوچینگ ثروت می‎‌‌توانید موانعی که دائما بر سر راهتان قرار می‌گیرد را شناسایی کرده و آن‌ها را با رفتارها و عادت‌های جدید جایگزین کنید.  

توجه داشته باشید که اگر سرمایه‌ای دارید و به دنبال راهکارهایی برای مدیریت آن هستید باید از یک مشاور مالی کمک بگیرید. مشاورهای مالی با افرادی کار می‌کنند که به سرمایه گذاری دارایی‌های خود و مدیریت آن‌ها نیاز دارند درحالی‌که یک کوچ مالی با افرادی کار می‌کند که دارایی کمی دارند و هنوز به درک صحیحی از سرمایه گذاری نرسیده‌اند. کوچ مالی برای ارائه مشاوره‌های مالی مجوز رسمی ندارد از همین‌رو نمی‌تواند توصیه‌های مستقیمی داشته باشد. کوچینگ مالی تمایل دارد مشتری را برای دستیابی به سود مالی و یادگیری امور مالی همراهی کند.


 


 

 

کاربرد کوچینگ ثروت

کاربرد کوچینگ مالی

متن

بله، برای پس انداز پول به کوچ مالی و برای سرمایه گذاری و رشد پول به مشاور مالی نیاز است. همچنین مخاطبان کوچ مالی کسانی هستند که دارایی کمی دارند و به کمک مالی عمومی نیاز دارند، اما همکاری مشاور مالی با مشتریانی است که نیاز دارند بر دارایی‌های خود مدیریت و سرمایه گذاری کنند.

افرادی در کوچینگ مالی صاحب ثروت خواهند شد که برای اهدافشان برنامه‌ریزی و تلاش کنند. افرادی که خودشان را باور دارند و می‌دانند که بخشی از ثروت این جهان به آن‌ها تعلق دارد.

کوچینگ مالی چه نیست؟

متن

می‌دانید کوچینگ مالی یعنی چی؟ اگر با کاربرد کوچینگ مالی و مفهوم کلی آن آشنایی ندارید با ما همراه باشید. در ابتدا شما را با مفهوم کوچینگ مالی آشنا خواهیم کرد و سپس از کاربردهای کوچینگ مالی برایتان خواهیم گفت. همانطور که در صفحه اصلی سایت به مبحث کوچینگ به صورت کامل اشاره کرده ایم؛ کوچ به معنای راهنمایی است که ما را حوزه‌های مختلفی حمایت می‌کند و با توجه به شرایط و ظرفیت‌های هرکدام‌مان هدف‌های گوناگونی را تعیین می‌کند. در کوچینگ مالی نیز به همان صورت کوچ یا راهنما با بررسی شرایط حال حاضر هر فرد و با توجه به پتانسیل و توانایی بالقوه اش او را در رسیدن به اهداف مالی خود همراهی می‌کند.

کاربرد کوچینگ مالی

کوچینگ مالی از بخش‌هایی در کوچینگ محسوب می‌شود که تا به حال کم‌تر به ان پرداخته شده است. کوچ مالی به شما کمک می‌کند تا سطح درآمد خود را افزایش دهید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبتی که کوچ دارد این است که هیچ فردی را با فرد دیگری مقایسه نمی‌کند و حتی به خود فرد نیز کمک می‌کند تا دست از مقایسه و قضاوت گری بردارد. با همین نگرش برای خود شخص هدف‌های مالی‌ای متناسب با شرایطش تعیین کرده و در مسیر رسیدن به آن‌ها با توجه به تکنیک‌هایی که می‌داند به او کمک می‌کند. در واقع در کوچینگ مالی، راهنما به شما کمک می‌کند تا به درک درستی از دنیای درون خودتان از لحاظ مالی برسید و بتوانید ویژن‌های قابل دسترسی را برای خود مشخص کنید.

کتاب کوچینگ مالی

در کتاب‌های کوچینگ مالی به شما آموزش داده می‌شود که چگونه به درک درستی از وضعیت هر شخص برسید و برای هر مورد راهکا‌رهایی کاربردی ارائه داده شده است. به صورت کلی کتاب‌های کوچینگ مالی کمک می‌کنند تا هر فرد با خواندن آن‌ها ابتدا به آگاهی درستی از شرایط موجود برسد، سپس توانایی بررسی پتانسیل هر شخص را به دست می‌آورد و در نهایت با استفاده از کاربرد‌های ارائه شده دست به اقدام بزند.

Pdf کوچینگ مالی

اگر به دنبال مرجعی برای دانلود پی دی اف کوچینگ مالی هستید پیشنهاد ما به شما سایت کوچینگ با منصوره یوسفی است. پی دی اف‌ها به دلیل در دسترس بودن در هر شرایطی یکی از نسخه‌های پرطرفدار برای یادگیری هستند. در این صفحه نیز با توجه به موضوع اصلی که کوچینگ مالی است سعی شده است جامع و کامل‌ترین pdfهای موجود را برای دانلود ارائه دهیم . کافی است کلیک کنید!

4.3/5 - (12 امتیاز)