کوچینگ کارآفرینی

کوچینگ کارآفرینی (Entrepreneurial coaching) چیست و چه کمکی به شما می‌کند؟ وقتی از من به عنوان یک مربی کوچینگ راجع‌به کوچینگ کارآفرینی و کاربرد آن سوال می‌شود سعی می‌کنم این سوال را با یک سوال دیگر به راحتی پاسخ دهم! آیا می‌خواهید کسب و کارتان را در مسیر رقابت با دیگر بیزینس‌ها قرار دهید؟ مسلم است که نمی‌خواهید در دنیای پررقابت تجاری امروزی از رقبای کسب و کارتان جا بمانید! اگر کارآفرین یا مدیر یک بیزینس هستید جای یک کوچ کارآفرینی در کنار شما خالی‌ست! در کوچینگ کارآفرینی قرار نیست راه‌ و روش‌های مدیریت کسب و کارتان یا مسئلی از این دست را بیاموزید. دلیل نیمی از عدم موفقیت‌های برخی از کارآفرینان اشراف زیاد آن‌ها بر بیزینسشان است! من در کوچینگ کارآفرینی به شما کمک خواهم کرد که از بیرون به مسائل نگاه کنید و پاسخی نو و تحلیل گرایانه با ارزیابی صادقانه برای چالش‌هایی که در مسیر با آن‌ها مواجه می‌شوید پیدا کنید. یکی از جذاب ترین کوچه های کارآفرینی، کوچ با مجموعه سلام گرافیک بوده است. 

مشاوره کوچینگ کارآفرینی

کوچینگ کارآفرینی چیست؟ آیا همه کارآفرینان به کوچینگ کارآفرینی نیاز دارند؟ منصوره یوسفی مربی کوچینگ در رابطه با کوچ کارآفرینی و اهمیت کوچینگ کارآفرینی برای کارآفرینان می‌گوید. 

پخش ویدیو
کوچینگ کارآفرینی چیست؟

کوچینگ کارآفرینی چیست؟

کوچینگ کارآفرینی چیست و چگونه می‌توان از مزایای آن استفاده کرد؟ کوچینگ کارآفرینی یکی از خدماتی است که طی سال‌های اخیر جای خود را میان مدیران، رهبران و کارآفرینان باز کرده است. حضور یک کوچ کارآفرینی تنها برای رهبران و مدیران الزامی نیست؛ بلکه حتی استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپایی که می‌خواهند به تازگی راه اندازی شوند نیز بهتر است از همراهی یک کوچ کارآفرینی بهره‌مند شوند. کوچینگ کارآفرینی را می‌توان جزو جدیدترین شاخه‌های کوچینگ دانست که توانسته است کمک بزرگی به کارآفرینان کند.

مخاطبین کوچینگ کارآفرینی می‌توانند از اقشار مختلف جامعه باشند. برای مثال ممکن است این افراد جزو جوان‌های بی تجربه‌ای باشند که برای راه اندازی یک کسب و کار نیاز به پشتیبانی دارند یا صاحبان بیزینس‌های باتجربه‌تری که برای کارآفرینی نیازمند حمایت هستند. هر کارآفرینی در هر سطحی که باشد نیاز به یک کوچ کارآفرینی دارد. امروزه تمامی کارآفرینان برای توسعه فردی و شکوفایی کسب و کار خود نیازمند برنامه ریزی‌های مشخص و مدونی هستند. حضور یک مربی می‌تواند این برنامه ریزی‌ و توسعه را ساده‌تر و موثرتر کند.

یکی از مهم‌ترین ارزش‌هایی که یک مربی کارآفرینی می‌تواند برای یک کسب و کار ایجاد کند، شناساندن نقاط ضعف و قوت صاحبان کسب و کارها به آن‌ها است. در واقع یک کوچ وظیفه دارد دیدگاه‌هایی بی‌طرفانه در اختیار صاحبان کسب و کار بگذارد و به او کمک کند تا خود پاسخ سوالاتش را پیدا کند. به نظر شما اصلی‌ترین علت شکست یک کارآفرین چیست؟ بسیاری از افراد تصور می‌کنند علت اصلی شکست کارآفرینان کمبود دانش یا مهارت آن‌ها در حوزه‌های تخصصی است. اگرچه که این مولفه‌ها نیز بسیار مهم هستند اما یکی از اصلی‌ترین دلایل شکست اغلب کارآفرینان برتر عدم توانایی آن‌ها در رشد و توسعه فردی خودشان است. یک مربی کارآفرینی در همین نقطه نقش پر رنگ‌تری پیدا می‌کند.

تفاوت بین کوچینگ کارآفرینی و منتورینگ چیست؟

منتورها در حوزه تجارت افراد ارزشمندی هستند، اما نمی‌توانند جای کوچ کارآفرینی را بگیرند. منتورها بیشتر شبیه دوستان صمیمی هستند که می‌توانند راهنمایی و مشاوره دهند، اما بندرت سؤال‌های سختی می‌پرسند یا انتقاد بیش‌ازحد ندارند. همچنین افراد به همین ترتیب به‌طور منظم با منتور خود ملاقات نمی‌کنند و جلسات معمولاً معمولی‌تر و ساختار کمتری دارند. کوچ‌های کارآفرینی دوستان کارآفرینان هستند. آن‌ها سؤالات سختی را می‌پرسند و برای دستیابی به نتایج ملموس به کارآفرینان در مورد ماندن در مسیر شکوفایی گوشزد می‌کنند.

متن

• غلبه بر ترمزهای درونی
• مدیریت احساسات منفی
• جلوگیری از افتادن در دام قضاوت
• تمرکز بر اهداف و شفاف کردن مسیر اقدام

افراد کارآفرین از اقشار مختلف از جوان‌های بی تجربه و بلند پرواز گرفته تا صاحبان با تجربه کسب و کار که در بخش‌های مشخصی از کار خود به حمایت نیاز دارند.

فعالیت‌های کوچ کارآفرینی

  • افراد را به خروج از منطقه راحتی خود سوق می‌دهند و آن‌ها را نسبت به مهلت تعیین‌شده در قبال آن مسئول می‌کنند.
  • اشتراک درس‌های ارزشمند زندگی
  • ارائه منابع موردنیاز برای پیشبرد کار با سرعت‌بالا
  • به فرد کمک می‌کند تا گاهی از هرگز‌ها عبور کنند
  • شناسایی مشکلات احتمالی پیشروی بیزینس بنابراین می‌توان آن‌ها را خنثی کرد یا به حداقل رساند

کوچ باید مطمئن شود که مراجع در بیزینس خود رشد می‌کند و نتایج این رشد را می‌بیند.

کوچ کارآفرینی چه می‌کند؟

کوچ کارآفرینی راهنمای چالش‌های تجاری و زندگی است. این متخصصان ارزش‌آفرینی بسیاری را برای صاحب مشاغل به همراه دارند. آن‌ها می‌توانند نقاط ضعف را تشخیص دهند، ایجاد انگیزه کرده و شما را نسبت به اهداف خود پاسخگو و متعهد نگه دارند. کوچینگ کارآفرینی برای افرادی مفید است که خود را موظف و متعهد به راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق کرده‌اند. این روش پشتیانی فوق‌العاده کاربردی بر شرایط و موقعیت فعالیت کنونی شما تمرکز دارد. ارزیابی می‌کند چه اقدامی کارساز است و چه اقدامی خیر. اهداف کارآفرینان را اسمارت می‌کند تا طبق آن اهداف قادر باشند یک برنامه اقدام کاربردی برای خود تعیین کنند.

این همکاری و مشارکت دوطرفه معمولاً ترکیبی از کوچینگ و منتورینگ است؛ به این معنی که کوچ‌های کارآفرینی هم از کوچینگ برای کمک به راه‌اندازی کسب‌وکار و هم از تجربیات و منابع خود در راستای ارائه خدمات به شما در راه رسیدن به اهداف استفاده می‌کنند.

کوچینگ کارآفرینی یعنی چه؟

معمولاً کارآفرینان را نسبت به کسب اهداف و خواسته‌هایشان، افرادی مصمم می‌دانیم. آن‌ها کاوش و تحقیق می‌کنند، سخت کار می‌کنند و مصمم هستند که ایده خود را عملی کنند. پس چرا این افراد مصمم به شخصی احتیاج دارند که به آن‌ها بگوید چه کاری انجام دهند؟ شاید در وهله اول با خود فکر کنید اینکه آن‌ها کار خود را راه‌اندازی کرده‌اند، خود به این معناست که می‌خواهند کاملاً مستقل، بیزینس خود را یک‌تنه و طبق نظر خود مدیریت کنند. کوچینگ کارآفرینی دیگر چرا؟ در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا همراهی یک کوچ کارآفرینی می‌تواند برای پیشرفت هر چه بهتر و مطمئن‌تر کسب‌وکار آفرینان مؤثر باشد.

تا چه حد با مفهوم کوچینگ کارآفرینی آشنا هستید؟ می‌دانید کوچینگ کارآفرینی چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟ می‌دانید کوچینگ کارآفرینی یعنی چه؟! به نظر شما چرا حضور فردی به عنوان کوچ در کنار یک کارآفرین لازم است؟ در این صفحه قصد داریم به صورت کامل به کوچینگ کارآفرینی بپردازیم پس با کوچینگ با منصوره یوسفی همراه باشید. ممکن است شما صاحب کسب و کاری باشید و به عنوان یک کارآفرین موفق شناخته شوید شاید برایتان سوال شده باشد که چه دلیل دارد در کنار خود از فرد دیگری کمک بگیرم؟! برای پاسخ به این مفهوم اجازه دهید تعریف مختصری از معنای کلی کوچینگ داشته باشیم. به صورت کلی کوچینگ به هر فرد کمک می‌کند تا توانمندی‌های ناشناخته خود را بشناسد و با به کارگیری آن‌ها در جهت بهبودی حرکت کند. در هر کسب و کاری و در کنار هر کارآفرینی؛وجود کوچ کارآفرینی و کوچینگ کارآفرینی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. کوچ کارآفرینی می‌تواند با بررسی کامل و فرد کارآفرین و مجموعه تحت نظرش، توانایی‌های بالقوه هر یک را به دست آورده و در جهت بهبود عملکرد هریک کمک کند.

کاربرد کوچینگ کارآفرینی

هر کارآفرین با کمک از کوچ کارآفرینی می‌تواند به درجاتی که تا به حال به آن‌ها دست پیدا نکرده است برسد. یک فرد به عنوان کوچ کارآفرینی بدون هیچ اغراق و بزرگنمایی، نقاط تاریک در فرد کارآفرین را به صورت کامل بررسی می‌کند. نقاط ضعفی که عمدتا مانع پیشرفت و ایده پردازی‌های خلاقانه هر کارآفرینی است. هم‌چنین با بهره گیری از راهنمای کارآفرینی می‌توانید با استفاده از همه توانایی‌های خود از پتانسیل‌های موجود در مجموعه خودتان نیز بهره‌مند شوید.

کتاب کوچینگ کارآفرینی

کتاب کوچینگ کارآفرینی می‌تواند مرجع مناسب و کاملی برای به کارگیری از نکات مهم در کوچ هر کارآفرینی باشد. در اغلب کتاب‌های کوچ کارآفرینی سعی شده است به صورت جامع خدمات کوچ کارآفرینی ارائه شود و مناسب برای افرادی باشد که در حوزه کارآفرینی مشغول به فعالیت هستند. معمولا در کتاب کوچینگ کارآفرینی با توانایی‌های یک کوچ کارآفرینی آشنا خواهید شد و چگونگی خلاقیت و نواوری در نحوه به کارگیری از ابزارها برای داشتن ارتباط دو طرفه را آموزش خواهید دید.

Pdf کوچینگ کارآفرینی

در کوچینگ با منصوره یوسفی سعی شده است. دسترسی آسانی برای فراگیری هرچه بهتر کوچینگ کارآفرینی فراهم شود به همین منظور در ادامه فایل pdf کوچینگ کارآفرینی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای دانلود پی دی اف کوچینگ کارآفرینی فقط کافی است بر روی گزینه مربوطه کلیک کنید.

4/5 - (11 امتیاز)