کوچینگ طلاق

کوچینگ طلاق چیست؟ 

متن

متن

مشاوره کوچینگ طلاق

کوچینگ طلاق چیست؟ چه افرادی نیاز به یک کوچ طلاق دارند؟ کوچینگ طلاق چه کاربردی دارد؟ یک کوچ طلاق چه کارهایی می‌تواند برایتان انجام دهد؟

پخش ویدیو
کوچینگ طلاق چیست؟

تا چند سال گذشته، من نمی‌دانستم که صنعت کوچینگ چقدر گسترده است. می‌دانستم که کوچ‌های زیادی در حوزه کوچینگ فعال هستند اما من این کار را امتحان نکردم. امروز واقعاً درک می‌کنم که تفاوت آن‌ها با دیگر حوزه‌های پشتیبانی چیست. با اتمام دوره آموزش طلاق مشارکتی خود در سال 1390 با ایده کوچ طلاق آشنا شدم. برای من روشن بود که یک کوچ طلاق برای زوجی که ترجیح می‌دهند از روند همکاری استفاده کنند، منبع باارزشی است. بااین‌حال، نمی‌دانستم که کوچینگ چگونه برای کسانی که از روند همکاری استفاده نمی‌کنند، استفاده می‌شود.

یک کوچ طلاق می‌تواند نقش‌های زیادی را در طلاق ایفا کند. معمولاً همراهی او در قالب حمایت عاطفی ارائه می‌شود؛ اما بسته به آموزش آن‌ها می‌توانند کارهای بیش از این را انجام دهند. برخی از کوچ‌های طلاق در چالش‌های مربوط به فرزند پروری مشترک تخصص دارند. آن‌ها می‌توانند با یک یا هر دو طرف کار کنند تا برنامه‌هایی را بچینند و مسائل مربوط به والدین حل شود. برخی از این کوچ‌ها در برقراری ارتباط و نحوه نزدیک شدن به مذاکرات طلاق به دیگران کمک می‌کنند؛ درحالی‌که دسته دیگر از آن‌ها، کوچ بهبود روابط و ایجاد مسالمت در رابطه و به عبارتی برگرداندن زوج‌ها به زندگی مشترک هستند.

کوچینگ طلاق چیست؟

کوچینگ طلاق چیست و چه کمکی می‌تواند به زوج‌هایی که در آستانه طلاق هستند بکند؟ کوچینگ یا مربی گری طلاق به افرادی که در این مسیر قرار گرفته‌اند کمک می‌کند به شناخت و درک عمیق‌تری از خود برسند. پس از آن بهترین تصمیم‌ها را گرفته و آن‌ها را اجرا کنند و در نهایت مسیر نه چندان هموار طلاق را پشت سر بگذارند. مراجعین به کوچ‌های طلاق زن و مردهایی هستند که حین و بعد از طلاق به پشتیبانی نیاز دارند.

طبیعتا برای اغلب افراد ناملایمتی‌های زندگی پس از طلاق افزایش می‌یابد. در چنین شرایطی فرد از نظر احساسی و عاطفی زودرنج‌تر شده و به نظر می‌رسد که نمی‌تواند تصمیمات درستی بگیرد. نقش یک کوچ طلاق در این برهه از زندگی مراجعین، این است که آن‌ها را راهنمایی کند تا این برهه از زندگی را با حمایت و پشتیبانی پشت سر بگذارند. وظایف یک کوچ طلاق بطور کلی عبارت است از:

 • افزایش اعتماد به نفس
 • ایجاد توانایی برقراری ارتباط موثر با شریک سابق
 • تفکیک احساسات فرد از مسائل قانونی
 • پشت سر گذاشتن درد و رنج‌های ناشی از طلاق
 • آموزش مهارت‌های قبول کردن خود به عنوان یک فرد کامل پس از طلاق
 • تعیین اهداف جدید برای رسیدن به استقلال مالی
 • از میان برداشتن موانعی که شخص را از ادامه حرکت به سمت جلو باز می‌دارد.
 • رسیدن به درک مزایای مجرد ماندن
 • مشخص کردن اهداف و وظیفه هر یک از طرفین در سرپرستی از فرزندان مشترک

اغلب افرادی که پس از سال‌ها زندگی مشترک تصمیم به جدایی و طلاق می‌گیرند معمولا پس از طلاق احساس پوچی و بی هدفی می‌کنند. این افراد نیاز به کشف مجدد هویت زندگی خود خواهند داشت. از همین‌رو کمک‌های یک کوچ طلاق می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

چرا به کوچینگ طلاق نیازی داریم؟

وقتی طلاق می‌گرفتم، همه‌چیز طاقت‌فرسا بود. راستش را بخواهید، من نمی‌توانستم در آن مدت با بیش از یک حرفه‌ای درگیر شوم. نگران خرج و مخارجم بودم زیرا می‌دانستم طلاق گرفتن هزینه‌بردار خواهد بود. ترک یک زندگی و داشتن درآمد کم برایم وحشت برانگیز بود. در آن روزها هرگز به فکر استخدام کوچ طلاق نبودم. اصلاً نمی‌دانستم که چیست و اینکه به‌شدت تصمیم داشتم پول‌هایم را صرف این‌گونه موارد نکنم. علی‌رغم این موارد، از آن زمان به بعد در حین پروسه طلاقم، فرصت تعامل با کوچ‌های طلاق بسیار شگفت‌انگیز را داشتم. تصمیم گرفتم کمی در این مورد بنویسم و تجارب خود را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم. موافقید کمی در مورد کار آن‌ها باهم صحبت کنیم؟ 

متن

مردها و زنانی که در حین و بعد از طلاق به پشتیبانی و راهنمایی نیاز دارند مخاطبان این کوچینگ هستند. کوچ تلاش می‌کند تا مراجعه کننده بتواند به راحتی از این برهه سخت زندگی‌اش عبور کند و پس از آن زندگی شادی داشته باشد.

 • شناخت الگوهای ذهنی
 • به دست گرفتن کنترل در فرآیند طلاق
 • طی کردن مسیر طلاق به طور کامل
 • یافتن هویت جدید در زندگی
 • آغاز زندگی جدید
 • حمایت مربی به طور کامل

کوچینگ طلاق چه نیست؟

متن

آیا به کوچ طلاق احتیاج دارید؟

هنگامی‌که با مشتریانی که با طلاق روبرو هستند کار می‌کنم، همیشه به دنبال راه‌هایی برای حمایت بهتر از آن‌ها با حداقل تأثیر مالی بر هزینه‌های آن‌ها هستم. در بعضی موارد، می‌خواهید آن را باور کنید یا نکنید، یک کوچ طلاق ممکن است کلید صرفه‌جویی در هزینه شما باشد. چون از تکرار برخی مراحل در پروسه طلاق جلوگیری می‌کند. اکثر کوچ‌های در کمک به شما در جدا کردن احساسات و تصمیماتی که برای حرکت به جلو باید اتخاذ شوند مهارت دارند. داشتن کسی که بتواند برای شما این وضوح را به وجود بیاورد، فوق‌العاده ارزشمند است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که شما ممکن است بخواهید با یک کوچ طلاق ارتباط برقرار کنید:

 • آن‌قدر از آینده خود ترسیده‌اید که نمی‌توانید تصمیم‌گیری کنید؛
 • تصوری واضح از بعد و تکمیل فرایند طلاق نهایی ندارید و نمی‌دانید چه‌کار می‌خواهید بکنید؛
 • بسیار عصبانی هستید و می‌خواهید از طلاق خود برای انتقام استفاده کنید؛
 • با مراحل قانونی آشنا نیستید و دوست دارید شخصی شما را همراهی کند و به شما کمک کند؛
 • تصور شفافی از آینده ندارید و این تصمیم‌گیری را برایتان بسیار دشوار می‌کند؛
 • در تلاش برای کشف یک برنامه کارساز برای فرزندان در حین طلاق هستید؛
 • در تلاش هستید تا بفهمید که چگونه می‌توانید به‌عنوان یک پدر و مادر در قبال فرزندان در فرایند طلاق درست رفتار کنید.

مزایای کار با کوچ طلاق چیست؟

اگر فرایند طلاق برایتان سخت است و ازنظر مالی و عاطفی کاملاً آماده نیستید که از پس همه چالش‌ها و ناشناخته‌ها برآیید؛ وحشت‌زده و آسیب‌پذیر هستید، در بلاتکلیفی گیر افتاده‌اید و قادر به حرکت مؤثر به جلو نیستید. فرزند دارید و می‌خواهید بهترین چیز برای آن‌ها، در طلاق و پس‌ازآن رقم بخورد، اما واقعاً نمی‌دانید باید چه کنید. دچار ترس و عصبانیت شده‌اید و به راحتی قضاوت نمی‌توانید تصمیم بگیرید. کوچینگ طلاق چاره کار است. شما به یک فرد معتمد و متعهد نیاز دارید که بدون قضاوت در کنارتان قرار بگیرد و واقعیت را به شما نشان دهد، شما را به خودآگاهی برساند و از شما در این مسیر حمایت کند.

در زمان استرس و تهدیدات احتمالی، شما را در مسیر نگه می‌دارد تا از مسیر خارج نشوید و روند رسیدن به هدف مختل نشود. همان‌طور که وکلا و کارشناسان مالی نقش بسیار مهم و مشخصی در روند طلاق دارند، یک کوچ طلاق وظیفه حمایت و راهنمایی مراجعان را از جنبه پیچ‌وخم احساسات دارد. از این منظر کوچینگ طلاق امر بسیار حیاتی است زیرا هر طلاق منحصربه‌فرد است و نیازهای هر مشتری متفاوت است. کار کوچ معمولاً با امضای برگه‌های طلاق پایان نمی‌یابد. او اغلب کار مراجع را در روند تغییر زندگی او به زندگی مجردی موفق تسهیل می‌کند. او یک مدافع و یک شریک فکری برای کل سفر طلاق است.

بزرگ‌ترین مزیت استفاده از کوچ طلاق این است که غالباً افراد نیازی به کمک وکیل ندارند؛ چراکه وکلا معمولاً فقط درگیری بین طرفین را پیگیری کنند. در وب‌سایت کانون وکلای آمریکا، کوچ‌های طلاق به‌عنوان نوعی خدمات میانجی‌گری ذکرشده‌اند. ما تلاش می‌کنیم تا بین طرفین به توافق برسیم تا مجبور نباشند دعوا کنند. این یک رویکرد مهربان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است و این باعث می‌شود که طرفین بتوانند به‌جای اینکه آن‌ها را در مقابل یکدیگر قرار دهند، با یکدیگر دوست باشند.

یک کوچ طلاق در ایجاد مقاومت و ارتقا بهبود عاطفی در تمام مراحل طلاق و فراتر از آن بسیار ارزشمند است. کوچ‌های طلاق نه‌تنها برای کمک به طلاق، بلکه همچنین برای رسیدن به اهداف عالی شما به‌عنوان یک خانواده و درنهایت شکوفایی افراد و یا عدم آسیب‌دیدگی زیاد، در کنارشان حضور دارند. در پایان، مراجع احساس می‌کند که تمام تلاش خود را کرده است تا بهترین تصمیمات را برای آینده خود و خانواده خود بگیرد.

کوچ طلاق چیست؟ چرا یک فرد به کوچ طلاق نیاز پیدا می‌کند؟ کوچینگ طلاق چه کاربردی دارد؟ داشتن کتاب کوچ طلاق چه مزایایی دارد؟ طلاق یک انتخاب سرنوشت ساز در زندگی هر فردی است که آستانه تحملش در زندگی مشترک خود پر شده است و بنا به هر دلیلی تصمیم به ادامه زندگی زناشویی را ندارد. کوچینگ طلاق به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند قبل از اقدام به هر عملی ابتدا یک درک و بینش عمیق نسبت طلاق پیدا کنند سپس بتوانند بهترین تصمیم گیری را داشته باشند.

کاربرد کوچ طلاق

کوچینگ علی رغم معروفیت اندک در جهان و هم‌چنین زمان کمی که از بوجود آمدنش می‌گذرد، در همین بازه نسبتا کوتاه بسیار پرکاربرد و مفید واقع شده است. کوچینگ در بسیاری از مواقع به شما کمک خواهد کرد که در هزینه های خود صرفه جویی کنید. چگونه؟ با من همراه باشید.در واقع در یک پروسه کوچینگ طلاق، یک کوچ طلاق با سوالات خود باعث می‌شود که شما متوجه شوید که قدم بعدی‌تان باید چه باشد. وقتی شما متوجه شوید که اشکال کارتان کجا است، می‌توانید برای گام های بعدی که می‌خواهید بردارید یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید. بنابراین در این برنامه ریزی بسیاری از هزینه‌هایی که قصد داشتید صرف کنید به جیب خودتان باز می‌گردد. یک کوچ طلاق با پرسش سوالات عمیق به صورت گام به گام شما را متوجه گره عمیق طلاق خواهد کرد و شما متوجه خواهید شد که آیا تصمیم نهایی شما به نفع‌تان است یا می‌توانید یک فرصت دوباره به طرف مقابل بدهید.

کتاب کوچینگ طلاق

برترین مزایای وجود کتاب کوچینگ طلاق در خانه، در دسترس پذیر بودن آن بدون هیچ قید و شرطی است. شما نمی‌توانید در هر ساعت شبانه روز با مربی‌تان قرار ملاقات بگذارید ولی می‌توانید به کتاب کوچ طلاقی که در منزل دارید مراجعه کنید. حتی برای صرفه جویی در هزینه هایتان می‌توانید بعد از یک دوره ملاقات با یک کوچ طلاق، برای کمک گیری از راهکارهای بعدی از کتاب کوچ طلاق استفاده کنید. این کتاب یاری رساننده به کسانی است که احساس دلسردی و تمایل به طلاق را در زندگی زناشویی خود احساس می‌کنند.

PDF کوچینگ طلاق

اگر به کتاب فروشی دسترسی ندارید یا حتی علی رغم جستجوی زیاد برای خرید کتاب کوچینگ طلاق، نتوانستید آن را پیدا کنید. می‌توانید همین حالا فایل PDF کوچینگ طلاق را از سایت کوچینگ با منصوره یوسفی دانلود کنید.

4.2/5 - (13 امتیاز)