کوچینگ سلامت

متن

متن

مشاوره کوچینگ سلامت

کوچینگ سلامت چیست و چه کاربردی دارد؟ منظور از کوچینگ سلامت چیست؟ کارکرد کوچینگ سلامت در جامعه چیست و چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟ منصوره یوسفی در رابطه با کوچینگ سلامت و اهمیت کوچینگ سلامت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. 

پخش ویدیو

کوچینگ سلامت چیست؟

کوچینگ سلامت  health coaching که با نام‌های دیگری چون کوچینگ تندرستی یا فیتنس کوچینگ نیز شناخته می‌شود یکی از قدیمی‌ترین شاخه‌های کوچینگ است. این شاخه از کوچینگ ابتدا تنها میان ورزشکاران حرفه‌ای رواج داشت اما به تدریج و با شناخته‌تر شدن آن اغلب افرادی که به دنبال تندرستی و شادابی هستند نیز به بهره مندی از کوچینگ سلامتی ترغیب شدند. در واقع استفاده از راهنمایی‌های یک کوچ سلامتی به افراد کمک می‌کند که سبک زندگی سالم‌تری داشته باشند. کوچینگ سلامتی یا کوچینگ تندرستی را می‌توان فرایندی دانست که طی آن کوچ یا مربی با مراجع همراه می‌شود تا وضعیت سلامتی خود را بهبود بخشد.

تصور غلطی که عده‌ای از افراد دارند این است که فکر می‌کنند کوچینگ سلامتی تنها بر روی یک جنبه یعنی سلامتی جسمی فرد تمرکز دارد در حالی که یک کوچ سلامت علاوه بر وضعیت جسمی به وضعیت روحی، تغذیه، فعالیت‌های بدنی و سبک زندگی نیز توجه خواهد داشت. در این شاخه کوچینگ نیز کوچ از مهارت‌های پایه کوچینگ کمک می‌گیرد تا فرد را به اهدافش برساند. مهارت‌هایی چون گوش دادن، سوال پرسیدن و باز خورد دادن از مهارت‌های پایه‌ای به شمار می‌روند که هر کوچی باید داشته باشد. اهداف زیادی در کوچینگ سلامتی دنبال می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتنداز:

 • بهبود سبک زندگی
 • رسیدن به کاهش یا افزایش وزن
 • افزایش استقامت بدنی
 • دستیابی به اهداف خاص ورزشی
 • اصلاح رژیم غذایی

 

کاربرد کوچینگ سلامت

کاربرد کوچینگ سلامت

متن

 •  سلامت قلب
 •  ورزش کردن و تحرک داشتن
 • خوردن و تغذیه مناسب
 • دوری از الکل و نوشیدنی‌های الکلی
 • مدیریت استرس و اضطراب
 •  دیابت و پیش دیابت
 •  تعادل خانوداه
 •  و…

از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برقراری ارتباط مستقیم با مراجعه کننده اشاره کرد که با این کار اعتماد سازی متقابل شکل می‌گیرد. مکالمه و مصاحبه اندیشی، چشم انداز جدید و برنامه ریزی و تعیین هدف از دیگر مواردی است که توجه به آن‌ها می‌تواند در راه رسیدن به موفقیت تاثیرگذار باشد.

کوچینگ سلامت چه نیست؟

متن

می‌دانید کوچینگ سلامت یعنی چی؟ به چه کسی کوچ سلامت گفته می‌شود؟ کاربرد کوچینگ سلامت چیست؟ آیا هر فردی در زندگی نیاز به یک کوچ سلامت دارد؟ اگر به دنبال پاسخ هر یک و یا همه این سوالات هستید با کوچینگ منصوره یوسفی همراه باشید. در این صفحه از سایت قصد داریم تا به صورت اختصاصی و جامع به مفهوم کوچینگ سلامت بپردازیم. در اول اجازه دهید شما را با مفهوم کلی کوچینگ سلامت آشنا کنیم. حتما برای همه ما اتفاق افتاده است که تحت تاثیر مسائلی و یا مراسمی و هر عامل بیرونی دیگری، تصمیم گرفته باشیم تا زندگی سالمی از نظر جسمی و تغذیه‌ای داشته باشیم. اما گاها در اواسط راه خسته شده ایم و مسیر را رها کرده ایم. و یا شاید به کمک فردی از اطرافمان برای حرکت در این مسیر ترغیب می‌شویم. اما تا به حال به این فکر کرده اید که اگر این فرد در زمانی دیگر در کنار شما نباشد باز هم برای حرکت در این مسیر انگیزه خواهید داشت؟! اینجاست که اهمیت حضور کوچ سلامت و بهره‌گیری از دانشش بسیار پر رنگ می‌شود.

کاربرد کوچینگ سلامت

با توجه به مطالب پاراگراف اول به این نتیجه رسیدیم که نقش راهنما و یا همان کوچ با فردی که صرفا شما را همراهی می‌کند کاملا متفاوت است. در اینجا می‌خواهیم از علت این تفاوت بگوییم و سپس شما را با کاربردهای کوچینگ سلامت آشنا کنیم. یک کوچ حرفه‌ای سلامت اول ازهر چیزی شما و شخصیت‌تان را به خوبی بررسی می‌کند تا با توانایی‌های شما آشنا شود سپس خودتان را آگاه می‌کند تا به درک درستی از مسئله سلامت برسید. اینطور است که اگر روزی در کنار شما حضور نداشته باشد شما مسیر رشد خود را رها نخواهید کرد. راهنمای سلامت شما؛ در واقع حمایت گر شما در زمینه سلامتی است و شما را به سمت انتخاب‌های درست سلامتی سوق می‌دهد.

کتاب کوچینگ سلامت

اگر از آن دسته از افرادی هستید که هنوز هم با خواندن کتاب‌های چاپی میانه خوبی دارید و با توجه به موضوعات گفته شده به حوزه کوچینگ سلامت علاقه‌مند شده‌اید. پیشنهاد ما به شما کتاب کوچینگ سلامت است که به صورت کامل به همه حوزه‌های مربوط به کوچینگ سلامت پرداخته است و می‌تواند با مطالعه آن‌ها اطلاعات کاملی از این موضوع به دست آورید.

پی دی اف کوچینگ سلامت

اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که به دنیای دیجیتال و دستگاه‌های الکترونیکی علاقه بیش‌تری دارید؛ نگران نباشید! کوچینگ با منصوره یوسفی برای شما نیز پیشنهاد ویژه‌ای دارد. شما می‌توانید برای مطالعه و آگاهی در زمینه کوچینگ سلامت از نسخه‌های PDF کوچینگ سلامت که به صورت فایل‌های قابل دانلود برای شما ارائه شده است استفاده کنید.

4.2/5 - (12 امتیاز)