کوچینگ گروهی

کوچینگ گروهی فرایندی است که بر پایه رسیدن به اهداف فردی و جمعی شکل گرفته است. فقدان دانش و اطلاعات کافی راجع‌به چگونگی حضور در یک تیم است که موجب عدم موفقیت افراد در قالب یک گروه یا تیم می‌شود. همان‌طور که کوچینگ فردی می‌تواند در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای فردی سهم بسزایی داشته باشد، کوچینگ گروهی نیز کمک می‌کند ابتدا هدفتان از حضور در یک گروه را به درستی درک کرده و سپس بتوانید به عنوان یکی از اعضای این گروه نقش پررنگی در موفقیت‌های تیم خود داشته باشید. اگر اغلب فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید در قالب یک گروه صورت می‌گیرند، با کمک گرفتن از کوچینگ گروهی شانس موفقیت خود و گروهتان را دو برابر خواهید کرد. 

مشاوره کوچینگ گروهی

چرا ما نمی‌توانیم کار گروهی انجام دهیم؟ کوچینگ گروهی چیست؟ یک مربی کوچ گروهی چه کارهایی قرار است انجام دهد؟ کوچینگ گروهی چاره ساز کسب و کارهای ماست؟ منصوره یوسفی مربی کوچینگ گروهی در رابطه با کوچینگ گروهی و تاثیر این نوع از کوچیگ برایتان اطلاعات جالبی را بازگو می‌‌کند.

پخش ویدیو
کوچینگ گروهی چیست؟

کوچینگ گروهی چیست؟

کوچینگ گروهی چیست و در چه مواقعی از آن استفاده می‌شود؟ احتمالا راجع‌به بیزینس کوچینگ، کوچینگ موفقیت، کوچینگ تحصیلی و… بیشتر شنیده باشید اما کوچینگ گروهی مفهوم جدیدتری برایتان باشد. در یک جمله می‌توان گفت کوچینگ گروهی یعنی به صورت همزمان از قدرت کوچینگ و یک گروه برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی فردی و شغلی‌مان استفاده کنیم. حتما تاثیر کار گروهی و اهمیت آن در رسیدن به موفقیت‌ را می‌دانید. اما قرار گرفتن در یک گروه و تعامل گروهی و بطور کلی رسیدن به موفقیت‌های جمعی چندان کار ساده‌ای نبوده و نیاز به آموزش دارد. برای مثال به یک تیم ورزشی گروهی مانند فوتبال فکر کنید. احتمالا شما نیز بارها شنیده‌اید که دلیل نیمی از عدم موفقیت‌های یک تیم فوتبال به دلیل عدم توانایی اعضای آن تیم در کار گروهی و تیمی است.

اصلی‌ترین هدف کوچینگ گروهی تغییر و تحول افراد در قالب یک گروه است. اگر می‌خواهید در یک گروه یا تیم حضور داشته باشید باید بدانید:

  • چگونه باید برای ایجاد تغییر از حمایت اعضای گروه بهره‌مند شوید.
  • چگونه با حضور در یک تیم از حس تنهایی و عدم اعتماد به نفس رها شوید.
  • چگونه با شنیدن احساسات و تجارت دیگران مشکلات خود را حل کرده و از آن‌ها در زندگی خود استفاده کنید.
  • چگونه از اعضای تیم برای حرکت خود انگیزه بگیرید.

اگر موارد فوق را یاد ندارید و یا بطور کلی نمی‌توانید در هیچ گروهی حضور مستمری داشته باشید اصلا جای نگرانی نخواهد بود چراکه شما می‌توانید از یک کوچ گروهی کمک بگیرید. کوچینگ گروهی ساختار مشخصی دارد. اول اینکه آگاهی مراجع از ویژگی‌های خود افزایش می‌یابد، مراجع در این مسیر می‌تواند راه حل‌های منحصر‌به‌فرد خود را بیابد، مراجع یاد می‌گیرد چگونه مسئولیت پذیری خود را برای اقدام به عمل افزایش دهد و در نهایت هدف مراجع با کمک تکنیک‌های کوچینگ گروهی شفاف سازی شده و کشف می‌شود. کوچینگ گروهی را می‌توانید به یک سفر هیجان انگیز به درون خودتان تشبیه کنید. کوچ گروهی با سوالاتی که از مراجعان خود می‌پرسد آن‌ها را به کشف درون خودشام دعوت می‌کند. کوچینگ گروهی به شما هیچ دستورالعمل یا راهکاری نمی‌دهد بلکه با پرسش‌گری کمک می‌کند تا خودتان موانع مسیر را شناسایی کرده و بهترین راهکارها را برای کنار زدن این موانع پیدا کنید.


 


 

 

کاربرد کوچینگ گروهی

کاربرد کوچینگ گروهی

متن

شکل‌های مختلفی دارد که به نیازهای گوناگون گروه‌های مختلف بستگی دارد. می‌تواند به صورت استاندارد یعنی 10 الی 12 نفره در 4 جلسه یک ماهه به صورت هفتگی برای همه اقشار برگزار شود.

کوچ‌ها به طور معمول برنامه کوچینگ گروهی خاص خودشان را طراحی می‌کنند اما این کار بر اساس اصولی انجام می‌گیرد که عبارتند از:

  • افزایش آگاهی مراجع از ویژگی‌ها و مدل خودش
  •  کشف و شفاف سازی هدف مراجع
  •  کمک به مراجع برای یافتن راه‌حل ایده‌آل
  •  تقویت مسئولیت پذیری مراجع به جهت اقدام و عمل

کوچینگ گروهی چه نیست؟

متن

سوال

جواب

کوچینگ گروهی یعنی چی؟ تا به حال در جلسه‌ای تحت عنوان کوچینگ گروهی شرکت کرده‌اید؟ می‌دانید یک جلسه کوچ گروهی چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه این صفحه قصد داریم به معنای کوچ گروهی و کاربرد کوچینگ گروهی بپردازیم و در آخر با معرفی کتاب و نسخه پی دی اف کوچینگ گروهی شما را هرچه بیش‌تر با این مفهوم آشنا کنیم، پس با کوچینگ منصوره یوسفی همراه باشید. اجازه دهید در ابتدا به مفهوم کوچینگ گروهی بپردازیم و بگوییم در این جلسات مدیریت به عهده کیست؟! کوچینگ گروهی به محفلی گفته می‌شود که افرادی با هدفی مشترک در کنار هم جمع می‌شوند و با یکدیگر مکالمه صیمیمانه‌ای را ایجاد می‌کنند.

کاربرد کوچینگ گروهی

کوچینگ گروهی مانند سایر بخش های کوچینگ که در صفحه اصلی سایت می‌تواند دسته بندی آن را مشاهده کنید؛ دارای کاربردهای متعددی است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای کوچینگ گروهی، محک و آزمایش هر فرد در جهت حضور در جلسه‌ای آموزشی به صورت مشترک است. در این جلسات اهداف آموزشی به صورت جمعی تعیین می‌شوند.

حضور در این گردهمایی‌ها به هر فرد کمک می‌کند تا بتواند تمرکز خود را حفظ و کنترل کند هم‌چنین نحوه ارتباط گیری را به خوبی یاد گرفته و تلاش گروهی برای رسیدن به هدفی مشترک را می‌آموزد. معمولا مدیریت این جلسات بر عهده کوچ و راهنمایی با تجربه است تا روند جلسه را به درستی هدایت کند.

کتاب کوچینگ گروهی

کتاب کوچینگ گروهی مناسب افرادی است که قصد دارند گروه و یا تیمی را راهنمایی کرده و مدیریت کنند. از مهم‌ترین مفاهیمی که در کتاب کوچ گروهی به آن اشاره شده است؛ نحوه ساخت تیمی منسجم برای داشتن عملکردی بالا است. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا با مطالعه و به کارگیری از تمرین‌های موجود در آن کارایی تیم تحت نظر خود را از سطح اولیه ارتقا بدهید.

Pdf  کوچینگ گروهی

در ادامه نسخه pdf کوچینگ گروهی به منظور دسترسی بهتر و سریع تر شما برای فراگیری ایجاد شده است. شما می‌توانید برای دانلود پی دی اف کوچ گروهی از طریق گزینه زیر اقدام نمایید. نسخه های الکترونیکی کوچینگ گروهی هم مانند کتاب‌های هم حوزه‌شان به صورت کامل به بحث کوچینگ گروهی پرداخته‌اند و سر فصل‌هایی از جمله مفاهیم پایه و نکات متحول کننده عملکرد یک تیم را بازگو می‌کنند.

4/5 - (11 امتیاز)