کوچینگ تحصیلی 

کوچینگ تحصیلی (educational coaching) چیست؟ چرا دانش آموزان و دانشجویان نیاز به کوچ تحصیلی دارند؟ در کوچینگ تحصیلی، کوچ سعی می‌کند درک درستی از فرد را به خودش نشان دهد، این خودشناسی در کوچینگ تحصیلی باعث می‌شود تا فرد آینده مناسبی را برای ادامه تحصیل متصور شود. در کوچینگ تحصیلی مربی کوچ تمام تلاش خود را می‌کند تا فرد با شناختی که از خود و رشته تحصیلی خود به دست می‌آورد، بهترین و مناسب‌ترین رشته تحصیلی را در مرحله اول انتخاب کند و پس از آن با اطلاعاتی که به دست آورده است. برای دریافت کوچ تحصیلی رایگان و مشاوره رایگان کوچ تحصیلی کافی است با منصوره یوسفی coach تحصیلی تماس بگیرید. حال که دانستید که کوچینگ تحصیلی یعنی چه؟ پیشنهاد می‌کنیم که با کوچینگ، زندگی خود را بهترین کنید. منصوره یوسفی مربی کوچینگ تا موفقیت تحصیلی همراه شما خواهد بود.

مشاوره کوچینگ تحصیلی

کوچینگ تحصیلی Educational coaching ابزاری قدرتمند و هدفمند است که طی آن دانش آموزان و دانشجویان یاد می‌گیرند که زمان خود را بهتر مدیریت کرده و به صورت هوشمندانه‌تری مطالعه کنند. کوچینگ تحصیلی یک مکالمه اختصاصی میان کوچ و دانش آموز یا دانشجو است. اگر شما نیز به رشد مهارت‌ها و عملکردهای خود فکر می‌کنید می‌توانید از یک کوچ تحصیلی کمک بگیرید. به نظر شما چرا همه دانش آموزان و دانشجویان به کوچینگ تحصیلی نیازمند هستند؟  مهم‌ترین دلیل مشاوره با Coach تحصیلی این است که یک کوچ تحصیلی با تجربه به دانش‌آموزان و دانشجویان کمک می‌کند که متناسب با سبک یادگیری و خصوصیات شخصیتی خود مطالعه کرده و به موفقیت تحصیلی برسند. حتما این را می‌دانید که برنامه‌ریزی تحصیلی برای هر شخص باید متناسب با سبک یادگیری و استراتژی‌های شخصی فرد باشد.

پخش ویدیو
کوچینگ تحصیلی چیست؟

کوچینگ تحصیلی چیست؟

طبق تحقیقات صورت گرفته اثبات شده است دانش آموزانی که طبق یک برنامه زمانی مداوم با یک کوچ تحصیلی کار می‌کنند در امور تحصیلی موفق‌تر از سایر افراد عمل می‌کنند. اما educational coaching چیست؟ قبل از هر چیز توجه داشته باشید که میان کوچ تحصیلی و مشاور تحصیلی تفاوت‎های زیادی وجود دارد؛ اینکه هر دانش آموز یا دانشجویی کدام یک را انتخاب کند و کدام یک موثرتر است کاملا به خود فرد بستگی دارد. در یک مشاوره تحصیلی برنامه مشخص و اغلب کوتاه مدتی طبق روند تحصیلی فرد به او داده می‌شود در حالی‌که در روند کوچینگ تحصیلی از برنامه‌های تحصیلی تعریف شده خبری نیست. یک کوچ تحصیلی عمیقا به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و طبق پتانسیل‌ها و توانایی‌هایی که دارید کمک می‌کند تا خودتان متناسب‌ترین برنامه ریزی را برای خود داشته باشید.

کوچ تحصیلی چه کسی است؟

کوچ تحصیلی کیست؟ coach تحصیلی یک فرد آموزش دیده در حوزه کوچینگ است که به صورت تخصصی بر مربی‌گری نوجوانان تسلط دارد. به عبارتی می‌توان گفت کوچ تحصیلی همان لایف کوچ است با این تفاوت که مهارت‌های خود را در زمینه ارتباط با افراد محصل ارتقا داده است. اگر احساس می‌کنید در زمینه تحصیلی نمی‌توانید از تمام پتانسیل‌های خود استفاده کنید، بهتر است از کوچینگ تحصیلی استفاده کنید.

آموزش مربیان تحصیلی به شاگردان به گونه‌ای است که بسیاری از مسائل را با موفقیت پشت سر می‌گذراند. مسائلی که شامل موارد زیر می‌شود.

  • کوچینگ تحصیلی و راه‌های مدیریت زمان
  • راه‌هایی به جهت حفظ اطلاعات
  • مهارت‌های سازمانی
  • توانایی اولویت بندی
  • توانایی یادگیری مسائل مختلف
  • انضباط
  • استراتژی‌های مطالعه
  • معلمان و اساتید
  • دانش‌آموزان و دانشجویان
  • مناسب برای والدین

دوره کوچینگ تحصیلی

در دوره کوچینگ تحصیلی شما به یک کوچ حرفه‌ای تحصیلی تبدیل خواهید شد. حتی اگر نخواهید به صورت حرفه‌ای و تخصصی  در این حوزه فعالیت کنید؛ بار هم دوره Educational coaching برای شما مفید خواهد بود. بسیاری از پدر و مادرها برای هدایت فرزند خود در زمینه تحصیلات به مشکلاتی بر می‌خورند. ضمن اینکه دانشجویان نیز با شرکت در دوره کوچینگ تحصیلی خواهند توانست به طور اثر بخش‌تری به ادامه تحصیل بپردازند. اگر شما هم علاقه دارید در دوره کوچینگ تحصیلی منصوره یوسفی شرکت کنید؛ از طریق سایت تخصصی کوچینگ با منصوره یوسفی ثبت نام کنید. اما اگر می‌خواهید قبل از ثبت نام در این حوزه اطلاعات بیشتری بدست آورید پیشنهاد می کنیم که فایل PDF کوچینگ تحصیلی را دانلود کرده و مطالعه نمایید. یک پی دی اف کوچینگ تحصیلی به شما دید بهتری در این زمینه خواهد داد.
کاربرد کوچینگ تحصیلی

به طور کلی کوچینگ به افراد کمک می‌‌کند تا زمان خودشان را همانطور که می‌خواهند مدیریت کنند. کوچینگ تحصیلی با ایجاد جلساتی مفید، استفاده بهتر از زمان و مدیریت درس ها را به دانش آموزان و دانشجویان آموزش می‌دهد. بنابراین به دلیل محبوبیت بسیار زیاد کوچینگ تحصیلی، تصمیم گرفته ایم که در این مقاله درباره آن اطلاعات بیشتری را قرار دهیم. در ادامه در رابطه با معنای اصلی کوچینگ تحصیلی، کاربرد های کوچینگ تحصیلی، کتاب ها و منابع مرتبط با کوچ تحصیلی، صحبت خواهیم کرد.

کوچینگ تحصیلی یعنی چی؟

در همین ابتدا باید به تفاوت میان کوچینگ تحصیلی و مشاوره تحصیلی اشاره شود. در واقع جلسات با کوچ تحصیلی بسیار متفاوت از یک مشاور تحصیلی است. در دنیای کوچینگ شما به انجام هیچکاری مجبور نمی‌شوید و راهکار ها حاضر و آماده به ذهن شما تزریق نمی‌شوند. در دنیای شما افکار فرد خارجی وارد نمی‌شود و هرآنچه هست، از درایت و هوش خودتان است. همین خودمختاری سبب ایجاد حس امنیت در شما می‌شود و باعث جلب اعتمادتان به خودتان است.

در جلسات کوچینگ تحصیلی، می‌توانید به راحتی اتفاقات داخل و خارج از کلاس های درس، آزمون ها، نگرانی ها و تشویش های درونیتان را به کوچ در میان بگذارید، بدون آنکه نگران از قضاوت باشید. کوچ تنها گوشیست شنوا برای درک بهتر موقعیت شما و در نهایت با مراجعه به افکار خودتان، سعی می‌کند مشکلات را حل کند.

کاربرد کوچینگ تحصیلی

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، داشتن یک کوچ و جلسات کوچینگ تحصیلی به شما در پیشرفت در حوزه تحصیلیتان کمک بسیاری می‌کند. در کاربردهای کوچینگ تحصیلی می‌توان به مدیریت زمان، مطالعه هوشمندانه، برنامه ریزی برای آزمون ها و طراحی استراتژی برای درس خواندن اشاره کرد.

می‌دانید که در جلسات کوچینگ تحصیلی، یک کوچ قرار نیست به شما درس دهد، تکالیف‌تان را بررسی کند و یا راهکاری فوری برای حل بخشی از مشکل درسی‌تان ارائه دهد. در این جلسات شما تنها با تکیه بر تفکرات خودتان، و سازمان دهی آنها، می‌توانید مشکلاتتان را پیدا کرده و آنهارا رفع کنید.

کاربرد جلسات کوچینگ تحصیلی می‌تواند برای کسانی که می‌‌خواهند موفق باشند اما انگیزه کافی ندارند، کسانی که نیاز به نظم بیش‌تری در کارهای‌شان دارند و یا کسانی که در پی راه‌های بهتر برای مطالعه هستند، باشد.

کتاب کوچینگ تحصیلی

در زمینه کوچینگ، کتاب های بسیار زیادی منتشر شده و یکی از حوزه های مورد علاقه نویسندگان، کتاب کوچینگ تحصیلی است. بنابراین توجه به این کتاب ها هم در زمان برگزاری جلسات و هم قبل و بعد آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خواندن انواع این کتاب ها به عنوان یک کوچ تحصیلی سرخود عمل می‌کند، به این منظور شما بی نیاز از جلسات بیش‌تر می‌شوید و می‌توانید برای پیدا کردن راهکارهای بیشتر و مدیریت زمان، به آنها مراجعه کنید.

پی دی اف کوچینگ تحصیلی

مانند کتاب‌ها، استفاده از پی دی اف های کوچینگ تحصیلی (Academic coaching PDF) بسیار پرکاربرد و به نوعی واجب است. به دلیل استفاده روز افزون کاربر ها از فضای الکترونیکی، افزایش مشغله، سنگین و هزینه بر بودن کتاب های فیزیکی، فایل های پی دی اف بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. شما به طور همزمان و همیشگی می‌توانید تعداد زیادی از کتاب را در دسترس داشته باشید و از آن استفاده کنید بدون آنکه نیاز به حمل جسمی اضافه باشید.

4.7/5 - (13 امتیاز)