کوچینگ عملکرد

متن

متن

مشاوره کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد چیست و چه کاربردی دارد؟ چه افرادی نیاز به کوچینگ عملکرد دارند؟ کوچینگ عملکرد به چه سوالاتی پاسخ می‌دهد؟ منصوره یوسفی مربی کوچینگ در رابطه با کوچینگ عملکرد در این ویدیو اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهد. 

پخش ویدیو

کوچینگ عملکرد چیست؟

کوچینگ عملکرد چیست و چه کاربردی دارد؟ یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در موفقیت یک سازمان، نحوه عملکرد و کارایی تک تک اعضای آن سازمان است. همان‌طور که احتمالا می‌دانید میزان بهره وری یک سازمان که نیروی انسانی در آن دخیل است و همچنین کیفیت خدمات و محصولات بر روی سودآوری آن سازمان تاثیر مستقیمی می‌گذارد. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان عملکرد یک سازمان را بهبود بخشید و از این طریق سودآوری را نیز افزایش داد؟ کوچینگ عملکرد یک ابزار مهم است که کمک زیادی به بررسی عوامل موثر بر عملکرد سازمان خواهد کرد.

یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی که موجب موفقیت و پایداری یک سازمان می‌شود، ارتقای توانمندی‌ها، قابلیت‌ها و عملکرد نیروهای انسانی است. بسیاری از سازمان‌ها به این موضوع مهم واقف هستند که باید برای توسعه عملکرد نیروهای خود سرمایه گذاری کنند اما نمی‌دانند این کار را دقیقا چگونه انجام دهند. به همین خاطر نیاز به حضور یک کوچ عملکرد در سازمان‌ها روز به روز بیشتر احساس می‌شود. کوچینگ عملکرد را می‌توان فرایندی دانست که در آن یک فرد برنامه توسعه عملکردهای مراجع را تسهیل می‌کند.

توجه داشته باشید که کوچینگ عملکرد یک مشاوره نیست؛ پس اساسا در یک جلسه‌ که کوچ عملکرد با مراجع خود دارد قرار نیست انتقال تجربیات کوچ صورت بگیرد. بلکه در یک دوره کوچینگ عملکرد مراجع به شناخت دقیق‌تری از خود رسیده و می‌تواند عملکرد خود را بهبود بخشد. به عبارتی کوچینگ عملکرد یک فرایند علمی است که به کارکنان کمک می‌کند صلاحیت بیشتری کسب کرده و برای بهبود عملکرد شغلی و سازمانی خود موانع موجود در مسیر را کنار بگذارد.


 


 


 


 

 

کاربرد کوچینگ عملکرد

متن

 • آیا برای رسیدن به اهداف خود مشکل دارید؟

 • آیا انگیز کافی برای ادامه یک کار در زندگی ندارید؟

 •  حس می‌کنید استعدادهای خود را آنقدر که باید نمی‌شناسید؟

 • نیاز دارید تا شاهد بازدهی بیشتری باشید؟

در صورتی که این سوالات را از خود می‌پرسید، شما به یک کوچ عملکرد نیاز دارید تا بتواند شما را در این مسیر کمک کند.

تعادل میان کار و زندگی، افزایش رضایت از زندگی (شغلی و فردی)، بهبود روابط، افزایش اعتماد به نفس، بهبود فرآیندهای کاری و افزایش مشتری و درآمد

کوچینگ عملکرد چه نیست؟

متن

سوال

جواب

کوچینگ عملکرد چیست؟ کوچینگ عملکرد چگونه به افراد در زندگی کمک می‌کند؟ بهترین سایت برای دانلود کتاب کوچینگ عملکرد کدام است؟ افراد با توجه به عملکردی که در هر مرحله از زندگی از خود نشان می‌دهند، می‌توانند پل‌های پشت سر خود را خراب کنند یا حتی میانبری به لول های بالاتر از موقعیت خود بزنند. پس موفقیت و شکست هر فرد رابطه مستقیم با عملکردش دارد. یکی از راه هایی که شما می‌توانید در جهت تقویت عملکرد خود گام بردارید، مراجعه به یک کوچ عملکرد است. در طی فرایند کوچینگ عملکرد یک کوچ یا مربی کوچینگ با ایجاد یک شناخت پایدار در شخص از خودش با توجه به سوالات مطرح شده و یک برنامه ریزی مناسب سبب می‌شود تا فرد به یک خودآگاهی عمیق رسیده و بتواند در جهت ارتقا سطح روحی خود گام بردارد.

 • اگر علائمی نظیر سردرگمی، بی هدف بودن، احساس پوچی و بیهودگی در زندگی دارید.
 • اگر احساس می‌کنید آن طور که در توانتان است نمی‌توانید در جامعه ظاهر شوید یا حتی خودتان را به بقیه بشناسانید.
 • اگر بی انگیزه اید و توانایی چیدن یک برنامه ریزی درست را ندارید.

معیارهای بالا تنها نمونه های کوچکی از احساسات بد، درون یک فردی است که نیازمند کوچینگ عملکرد است.

کاربرد کوچینگ عملکرد

در طی فرایند کوچینگ عملکرد، شما هر لحظه با خودآگاهی و شناخت هایی که نسبت به خود پیدا می‌کنید، قادر خواهید بود تا با یک اصول و برنامه ریزی مناسب، بتوانید سطح خود را ارتقا دهید. از سری تاثیراتی که یک کوچینگ عملکرد موفق بر شما بجا خواهد گذاشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش میزان اعتماد به نفس
 • افزایش حس خود باوری و نشاط
 • موفقیت در بهبود روابط خود
 • افزایش حس رضایت و موفقیت در زندگی

کتاب کوچینگ عملکرد

کتاب های کوچ عملکرد یکی از راهنمایان بینظیر در زمینه های متفاوت هستند که با صرف یک هزینه مناسب می‌توانیم در هر ساعت از شبانه روز به آن‌ها دسترسی داشته باشیم. مخاطب کتاب کوچینگ عملکرد، گروهی از افراد هستند که می‌خواهند شاهد تحول در عملکرد و موفقیت‌های روز افزون خود در مراحل زندگی‌شان باشند. برای تهیه کتاب کوچینگ در عملکرد می‌توانید از طریق سایت ما نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

فایل PDF کتاب کوچینگ عملکرد

یکی از دلایل محبوبیت نسخه الکترونیکی کتاب کوچینگ در عملکرد استفاده آسان از آن و سهولت در جابجایی آن است. شما مخاطبین گرامی می‌توانید فایل PDF کتاب کوچینگ عملکرد را از سایت ما دانلود نمایید.

4.6/5 - (12 امتیاز)