3 گرایشی که آینده کوچینگ را شکل خواهند داد

به همان اندازه که نسل‌ها تغییر کرده و پویایی اقتصادی بر جهان امروز تأثیر داشته، همان اندازه در حرفه کوچینگ نیز فرصت‌ها و چالش ها به وجود خواهد آمد. در این مقاله به سه گرایش عمده کوچینگ خواهیم پرداخت که باید یک کوچ حرفه‌ای (منصوره یوسفی مقدم) در سال 2022 به آن توجه کنند و آینده کاری و حرفه‌ای خود را منطبق با آن شکل ‌دهند. من می‌خواهم درک بهتری از جهت هدایت جامعه جهانی کوچینگ دریافت کنید تا بتوانید برای این تغییرات آماده باشید و از نظر استراتژیک خود را با این گرایشات منطبق کنید.

افزایش تقاضا برای استفاده از کوچینگ

افزایش تقاضا برای انواع خدمات کوچینگ مانند کوچینگ رابطه اولین گرایشی است که انتظار می رود در هر بخش از این صنعت پردرآمد تأثیر بگذارد. برای اثبات این نکته ، بیایید نگاهی به اعداد بیندازیم. در سال 2019 ، تخمینی که برای بازار صنعت کوچینگ در ایالات متحده زده شد، 15 میلیارد دلار بود. اگر این پیش بینی ها درست باشد ، با متوسط ​​نرخ رشد سالانه 6.7٪ ، این ارزش فقط در مدت سه سال می تواند به 20 میلیارد دلار برسد.

این رشد عظیم در بازار کوچینگ را تنها می توان با عامل زیر توضیح داد: تغییر درک جهانی از کوچینگ. پیش از این کوچینگ به عنوان یک حرفه و صنعت لوکس در نظر گرفته می شد که فقط در اختیار رهبران ارشد بود. اما امروزه، به عاملی تبدیل شده که سهم قابل توجهی در موفقیت هر سازمان دارد و همه اعضا و کارکنان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. امروزه حتی هر فرد خارج از سازمان نیز امکان داشتن یک کوچ در کنار خود را دارد تا بتواند پتانسیل‌های خود شناسایی و کشف کند و در مسیر رسیدن به هدف خود از این توانایی‌ها استفاده کند.

فرصت‌های جدید کوچینگ

فرصتهای عالی کوچینگ در بخشهای تخصصی مربیان متخصص در بخشهای تخصصی به طور متوسط ​​بیش از مربیانی که تخصص ندارند فرصتهای شغلی بیشتری را مشاهده خواهند کرد. این روند به ویژه برای افراد حرفه ای بسیار مهم است زیرا ارزش برند ، درخشش و منحصر به فرد بودن مربی را تقویت می کند. توانایی شما برای کسب درآمد از این روند تا حد زیادی به تجربه حرفه ای و تقاضای شما در یک مکان خاص بستگی دارد. به عنوان مثال ، مربیان بازنشستگی از محبوبیت بیشتری برخوردار می شوند زیرا تعداد بیشتری از بچه های بوم به سنی می رسند که می خواهند زندگی خود را پس از بازنشستگی به حداکثر برسانند. همین مثال در مورد سایر بخشهای خاص مانند کوچینگ کاهش وزن ، کوچینگ تغذیه ، کوچینگ مالی و سایر موارد اعمال می شود. به دلیل پیچیدگی بیشتر چالشهایی که افراد و سازمانها با آن روبرو هستند ، تجربه شما نقش مهمی در سالهای آینده خواهد داشت. هرچه شرکت های بیشتری در سراسر جهان رشد می کنند و جهانی می شوند ، فعالیت های روزمره آنها نیز پیشرفت می کند. بنابراین انتظار می رود تقاضای بیشتری برای متخصصان باتجربه ای که می توانند با روند ، اخبار و دانش جدید صنعت همراه باشند ، وجود داشته باشد. بنابراین، اگر می خواهید از پس رقابت برآیید ، اطمینان حاصل کنید که به گسترش و پیشرفت تخصص خود در زمینه هدف خود ادامه دهید.

صلاحیت مربی کوچینگ

تأیید صلاحیت مربی کوچینگ همچنان یک صنعت غیرقانونی است ، اما هر روز به سمت جریان اصلی شدن پیش می رود. به همین دلیل ، تضمین کیفیت در اولویت مشاغل و افرادی است که مربی استخدام می کنند. وقتی کوچینگ در ابتدا در حال افزایش بود ، اعتبارنامه و مدارک تحصیلی به جای یک الزام ، یک پاداش اختیاری بود. اکنون ، وقتی بیشتر مشتری ها هنگام استخدام مربی درخواست تأیید صلاحیت می کنند ، این گرایش تغییر کرده است. فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) اصلی ترین مرجع صدور مجوز برای جامعه جهانی کوچینگ است. اکثر متخصصان متقاضی کوچینگ – حداقل در یک سازمان – ملزم به داشتن مدرک ICF یا سایر مدارک بین المللی هستند. افکار نهایی از آنجا که پیش بینی می شود اندازه بازار تا سال 2022 به 20 میلیارد دلار برسد ، صنعت کوچینگ یکی از سریعترین رشد بخش ها در جهان است. با استفاده از سازمانها و افراد بیشتر از خدمات کوچینگ مانند بیزینس کوچینگ، تقاضای تخصص تخصصی روزافزون است. در حقیقت پیش بینی می شود که تخصص های تخصصی به طور فزاینده ای در موفقیت کوچینگ در سال های آینده نقش برجسته ای داشته باشند.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کند تا برای حضور در صنعت کوچینگ آماده شوید. به یاد داشته باشید که یادگیری مداوم صرف نظر از آنچه در دنیای کوچینگ مرسوم است ، به خود حرفه ای شما ارزش افزوده خواهد داد. افکار نهایی از آنجا که پیش بینی می شود اندازه بازار تا سال 2022 به 20 میلیارد دلار برسد ، صنعت کوچینگ یکی از سریعترین رشد بخش ها در جهان است. با استفاده از سازمانها و افراد بیشتر از خدمات کوچینگ ، تقاضای تخصص تخصصی رو به افزایش است. در حقیقت پیش بینی می شود که تخصص های تخصصی به طور فزاینده ای در موفقیت کوچینگ در سال های آینده نقش برجسته ای داشته باشند.

Rate this post
مقاله ما را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest